пʼятниця, 27 січня 2017 р.

Які підлогові ваги краще: електронні або механічні

Підлогові ваги допоможуть вам тримати себе у формі. З їх допомогою ви наочно побачите результат своїх зусиль після дієти або просто зможете контролювати свою масу тіла. Зрештою, у людей, які тримають вдома підлогові ваги, менше шансів заробити зайві кілограми, адже «розумний» прилад вчасно попередить про необхідність зайнятися спортом. Але які з них все-таки краще: механічні або електронні?
Однозначно відповісти складно. Комусь підходять прості механічні пристрої з кроком в 1 кг, а хто хоче знати про найменших коливаннях маси тіла, тому віддає перевагу електронні. Деяким людям достатньо просто бачити свій нинішній вага, причому вони готові миритися з похибками деяких дешевих апаратів. Іншим же подавай індекс маси тіла і кількість жиру в організмі. Все це допоможуть дізнатися деякі дорогі електронні прилади. Але чи потрібні вони? Зараз дізнаємося.

Механічні: все по-старому

Механічні підлогові ваги мають найпростішу конструкцію: вимірювальна пружинка всередині приладу розтягується під дією нашої маси тіла і відхиляє стрілку в сторону до потрібної цифри. Ціна поділки в таких апаратів зазвичай 1 кг, рідко – 500 р. При цьому і помилка може становити від 0,5 до 1 кг (іноді цілих 2 кг).
Саме такими пристроями і користувалися наші мами, у яких і альтернатив-то не було. Сьогодні такі моделі все швидше витісняють їх сучасні аналоги. Які? Більш точні, звичайно. Але оскільки механічні прилади не тільки не зникають з полиць магазинів, але і успішно продаються, значить, у них є свої плюси.

Переваги механічних моделей

  • невисока вартість;
  • відсутність батарей, які доведеться міняти;
  • простота використання;
  • довговічність;
  • міцність;
  • відсутність особливих вимог при зберіганні.
Все це добре, але недостатньо. Краще мати під рукою апарат, який точніше покаже масу тіла і взагалі відповість відразу на безліч питань. Тому механічні підлогові ваги мають і мінуси.

Недоліки механічних моделей

  • відсутність точності;
  • немає контролю над жировою масою;
  • застаріла технологія.
Купити механічні ваги варто тільки в тому випадку, якщо ви не збираєтеся морочити собі голову різними труднощами.
І правда: іноді достатньо просто приблизно знати свою масу тіла, щоб зрозуміти, чи все ви правильно робите. Якщо ж фігура – це ваша головна турбота, краще доглянути собі більш сучасний пристрій.

Електронні: в ногу з часом

Перші електронні підлогові ваги мали такий же принцип дії, що і механічні. Тільки результат виводився на цифровий дисплей. Якщо ви вирішите купити найдешевші електронні ваги, знайте, що вони нічим не краще механічних. А ось більш дорогі сучасні апарати працюють зовсім по-іншому: одні використовують для вимірювання маси тіла спеціальні пластини, інші – датчик напруги. Які з них краще? Дивіться самі.
Пристрої з металевими дисками мають мінімум механічних елементів. Самі пластини утворюють щось схоже на електричний міні-конденсатор. Коли людина стає на такі електронні підлогові ваги, диски з металу розходяться, і між ними змінюється електричний заряд. За рахунок цього і показується маса тіла. Похибка у таких моделей не більше 300 р.
Апарати з датчиком напруги вважаються більш просунутими. Сам датчик – це тоненький металевий проводок, через який пропускається струм. З-за впливу на електронні ваги дріт натягується, в результаті чого змінюється електричний сигнал. Все це допомагає дізнатися більше точну масу тіла. Тут похибка всього 50-100 г, але щоб купити такий високоточний прилад, доведеться розпрощатися з пристойною сумою.

Можливості сучасних моделей

  1. Наявність пам’яті, де зберігаються результати минулих зважувань. Причому такі підлогові моделі розраховані на 5-10 осіб.
  2. Розрахунок індексу маси тіла.
  3. Визначення співвідношення жиру і м’язової тканини в тілі.
  4. «Інтелект»: електронні пристрої самі визначають, хто зважується, і видають потрібні розрахунки.
  5. Якщо маса тіла значно пішла в сторону, «розумний» апарат попередить про це звуковим сигналом.
  6. Автоматичне включення і відключення.
Всі ці додаткові функції впливають на ціну. Іноді краще від них відмовитися на користь більш простий, але точної моделі.
В цілому, всі електронні підлогові ваги мають свої переваги і недоліки.

Переваги електронних моделей

  • висока точність;
  • сучасний дизайн;
  • додаткові можливості (пам’ять, підказки, вимірювання жирової і м’язової маси та ін).

Недоліки електронних моделей

  • висока ціна;
  • необхідність дбайливого зберігання та обігу;
  • батарейки, які доведеться періодично міняти.

Вибираємо грамотно

Кілька порад для вдалої покупки:
  • для початку перевірте, яка система вимірювання приладу: кілограми або фунти;
  • потім потрібно переконатися в точності обраної моделі. Для цього можна зважити, наприклад, пачку солі, або порівняти свідчення декількох приладів, по черзі піднімаючись на них в торговому залі;
  • якщо ви хочете тримати пристрій у ванній кімнаті, воно повинно бути водонепроникним;
  • бажано, щоб у приладу була рифлена поверхня і слизьке дно;
  • віддайте перевагу металевої моделі, а не пластиковою, так як вона більш міцна;
  • якщо ви купуєте механічний прилад, перевірте його прямо в магазині: різко натисніть на його поверхню, а потім приберіть руку. Стрілка ваг повинна повернутися до нуля;
  • якщо ваш зір далеко не ідеальне, купіть модель з великим циферблатом або взагалі з окремим табло.
Пам’ятайте, що будь-які ваги – це всього лише прилад для вимірювання маси тіла. Самі по собі вони не допоможуть вам схуднути, якими б сучасними не були. Вам все одно доведеться відвідувати спортзал або звернутися до якої-небудь дієті. Тому варто вибрати ту модель, яка підходить вам за вартістю, навіть якщо в ній немає якихось особливих функцій. Єдине, що дійсно важливо, – це точність. Постарайтеся придбати прилад з мінімальною похибкою і гарною гарантією.

0 коментарі:

Дописати коментар