пʼятниця, 27 січня 2017 р.

Огляд телевізійних антен різних типів: яку краще вибрати?

Як відомо, для перегляду телепрограм, крім самого телевізора, необхідна антена. У цій статті ми розповімо вам, як вибрати антену для телевізора і правильно її розмістити, для стійкого і якісного прийому телесигналу. А також коротко опишемо принципове пристрій різних видів антен.
Їх умовно можна розділити на три основних види:
  • Зовнішні.
  • Супутникові.
  • Кімнатні.
У чому їх основні відмінності, і який пристрій краще всього підійде саме у вашому випадку? Нижче ми детальніше розглянемо ці питання, а ви самі вирішите який пристрій краще всього вибрати.

Кімнатні

Цей вид пристроїв, як вже ясно з назви, призначений для установки безпосередньо в приміщеннях. У зв’язку зі слабкою потужністю прийому сигналу, їх рекомендується використовувати тільки у зоні впевненого прийому трансляції (приблизно 30 кілометрів від телецентру або ретранслятора). Для збільшення потужності краще всього використовувати в комплекті з нею підсилювач телевізійних сигналів. Так ви можете значно поліпшити якість і стабільність сигналу. Кімнатні антени бувають двох видів:
  • стрижневого типу;
  • рамкового типу.
Кімнатна антена стрижневого типу працює в метровому діапазоні і має від 2 до 4 вусів-вібраторів, які є приймачами сигналу. Довжина вусів, залежить від конструкції, тому може досягати одного метра. Кріпляться вони на підставку, усередині неї знаходиться узгоджувальний трансформатор, за допомогою якого через з’єднувальний коаксіальний кабель віддається сигнал безпосередньо на вхід телевізора. Вуса зазвичай мають телескопічне будова, що в сукупності з малою вагою всієї конструкції забезпечує їй більшу мобільність.
Налаштування прийому, зводиться до зміни положення усов-вібраторів в просторі і відносно один одного. Однак, перш ніж вибрати пристрій такого типу слід враховувати, мінус такої настройки полягає в тому, що при нормальному прийомі одного каналу, інші можуть працювати нестабільно. Тому, якщо не хочете налаштовувати перед переглядом кожен канал окремо, доведеться шукати «золоту середину» при настройці всіх каналів.
Антена рамкового типу, що працює в дециметровому діапазоні, складається з розімкнутого металевого контуру (рамки), укріпленої на підставці, а також підключається до приймального гнізда телевізійного приймача за допомогою коаксіального кабелю. Також, як стрижнева, досить обмежена за своїми можливостями, тому для поліпшення прийому найкраще в комплекті з нею використовувати підсилювач телевізійних сигналів. Відмінно себе зарекомендували широкодіапазонні логопериодические антени рамкового типу.
Якщо ви живете недалеко від телецентру або ретранслятора, упевнені в стабільності і сили сигналу, то можете вибрати кімнатну антену для телевізора. На цій покупці ви можете істотно заощадити, так як ціна цих приладів не перевищує 700-800 рублів.

Зовнішні

Якщо ви за якимись критеріями не підходить кімнатна антена, то варто задуматися про придбання зовнішньої. Існує безліч різних конструкцій цього пристрою. Тому описувати ми їх не будемо, а щоб допомогти вам вибрати підходяще пристрій для телевізора, обмежимося загальним оглядом, а також рекомендаціями по особливостям експлуатації.
Виробниками випускається два основних види цих пристроїв:
  • активні;
  • пасивні.
Активні продаються в комплекті з підсилювачем потужності і призначені для забезпечення прийому в умовах, коли є перешкоди для проходження сигналу. Перешкодами і причиною для посилення сигналу може бути дуже багато факторів таких як:
  • віддалене розташування від джерела трансляції;
  • перешкоди, розсіюючі трансляцію (будинки, інші висотні об’єкти, дерева, ЛЕП і так далі);
  • низина, розташована між точкою прийому і вишкою;
  • слабкий або нестабільний сигнал телевежі або ретранслятора.
Пасивні прийнятні якщо телевишка знаходиться на лінії прямої видимості і немає перешкод, що ускладнюють прийом трансляції.
Однак якщо ви проживаєте занадто близько до джерела трансляції, то з-за надмірної потужності може виникати спотворення сигналу. У цьому випадку вам може знадобитися спеціальний пристрій, що ослаблює сильний сигнал – атенюатор.
По конструкції зовнішня антена може бути стрижневий, рамкової (петлевий) або змішаного типу. Стрижневу антену, зважаючи на свою малу потужність, краще всього використовувати як пасивну. Рамкову антену краще всього використовувати в комплекті з підсилювачем, тоді вона буде забезпечувати впевнений прийом телесигналу, при відсутності значних перешкод на шляху його поширення, на відстані навіть понад 50 км від джерела сигналу.
Щоб правильно вибрати зовнішню антену для телеприемника, орієнтуйтеся на перераховані вище характеристики, виходячи з особливостей умов експлуатації.

Супутникові

Супутникові, інакше звані параболічними, хоча і стоять в зовсім іншій ціновій категорії чим вище, проте отримують все більше поширення серед населення. Це обумовлено в першу чергу стабільним і якісним прийомом набагато більшого числа каналів, ніж це можливо зробити за допомогою простої зовнішньої або внутрішньої антени.
Супутникова антена для телевізора складається з безпосередньо приймального пристрою і ресивера, яким цей сигнал декодується. Так як вона приймає сигнал зі супутника, то якість і стійкість телесигналу безпосередньо залежать від розташування антени відносно джерела трансляції (супутника) що необхідно враховувати при її установці.
Супутникові антени, як ми вже згадували вище мають найстійкіший прийом сигналів, якість зображення, а також число каналів, що приймаються, яке можна розширити, підключивши платні пакети. Стабільного прийому супутникової антени можуть перешкодити тільки атмосферні опади, такі як сильний дощ чи снігопад.
Ось ми і розглянули найпоширеніші види продаваних у нас антен. Сподіваємося, що наша стаття допомогла вам почерпнути для себе щось нове і вибрати підходящу вам антену для телевізора з того різноманіття, яке представлено на сучасному ринку цих пристроїв.

Схожі статті:

0 коментарі:

Дописати коментар