четвер, 2 лютого 2017 р.

Як правильно розрахувати потужність кондиціонера

При купівлі кондиціонерів необхідно досконально знати систему, за якою можна грамотно провести розрахунок потужності кондиціонера. Бездумна купівля, під час якої орієнтуються тільки рекламними гаслами і авторитетом виробника, не дадуть належного результату – вже через кілька місяців ви зрозумієте, що такий розрахунок, себе не виправдав. Щоб провести правильний розрахунок потужності кондиціонера, необхідно керуватися спеціально розробленою системою, яка враховує кожен нюанс:
  • Споживана потужність;
  • Площа приміщення, призначена для охолодження;
  • Висота стель;
  • Кількість побутової техніки, розміщене на території приміщення;
  • Потужність освітлення;
  • Сумарна потужність всіх предметів побутової техніки і т. д.
Для того щоб розрахувати необхідну потужність потрібного кондиціонера, береться умовне позначення 1 кВт. Коли ви зважитеся на покупку кондиціонера, вам можуть попастися різні системи, що дозволяють розрахувати потужність кондиціонера, будь то електронний калькулятор або спеціальна електронна таблиця. Яка б система вам не попалася, розрахунок буде проводитися за рахунок вищеназваних параметрів. Але не забувайте – подібний розрахунок потужності кондиціонера є приблизними, і не претендує на звання абсолютної істини.

Варто проводити додаткові підрахунки?

Так навіщо ж розраховувати потужність кондиціонера, якщо можна керуватися стандартним переліком показників на упаковці та в інструкції? По-перше, не забувайте, що продукція всіх виробників кондиціонерів значно відрізняється один від одного, і показник кондиціонера однієї фірми не відповідатиме ідентичним показниками іншої фірми. Саме тому розрахунок необхідно проводити самостійно, з урахуванням індивідуальних параметрів.
Не виключено, що продавець спробує продати вам «залежаний» товар у вигляді кондиціонера недостатньої потужності, якого не вистачить для охолодження всієї площі. Або навпаки – торговий агент постарається продати вам дорогий зразок підвищеної потужності, який буде марний в умовах вашого приміщення.
Важливим моментом є також електроенергія, споживана технікою (особливо якщо мова йде про офісі або промисловому підприємстві). У серйозному бізнесі не можна закривати очі ні на які витрати, так як кожна копійка на рахунку, і контроль за витратою електроенергії повинен бути максимально жорстким.
Обставини можуть скластися так, що різницю ви відчуєте тільки через рік, коли товар вже не підлягатиме поверненню. Саме тому необхідний індивідуальний розрахунок, будь то віртуальний калькулятор на сайті або інша система підрахунку.

Спосіб проведення підрахунку

Отже, як можна розрахувати потужність кондиціонера? Якщо ви хочете добитися належного охолодження всій площі вашого приміщення, вам необхідно врахувати такі фактори як площа приміщення, висота приміщення, кількість присутніх там людей, кількість функціонуючих на території приміщення електроприладів, а також додаткові фактори (площа скління, наявність відкритих кватирок тощо). Тільки з урахуванням усіх вищеназваних показників розрахунок вірний.
Потужність придбаного кондиціонера і ефективність охолодження (як відомо, в першу чергу дана техніка призначена саме для охолодження приміщення) безпосередньо залежить від кількості теплопритоків, присутніх на кондиционируемой площі. Теплопритоків є працююча оргтехніка, знаходяться в квартирі люди та інші джерела тепла. Саме теплопритоки можуть стати відчутною перешкодою для якісного і повноцінного охолодження всій площі вашого офісу, магазина або будинку. Якщо ви проводите розрахунок для магазину, краще орієнтуйтеся на максимальну кількість людей, що знаходяться в ньому.
Потужність охолодження кондиціонерів розраховується кВт. Як відомо, кВт є загальносистемної одиницею виміру виконаної роботи або виробленої енергії, саме тому позначення «кВт» зустрічається так часто. По загальноприйнятій системі проводиться розрахунок з міркувань «1 кВт на площу розміром в 10 квадратних метрів». ККД кондиціонерів зазвичай становить 300%, так як споживана ними енергія в середньому в три рази менше виробленого охолодження.
Потужність кондиціонера розраховується за наступною формулою:
Q (теплопритоки) = S (площа приміщення) * h (висота приміщення) * q (середній коефіцієнт 35 — 40 Вт/кв. м).
Під позначенням q мається на увазі загальний коефіцієнт площі приміщення залежно від того, скільки сонячного світла в нього надходить. Після проведення розрахунків ми можемо зрозуміти, яка саме модель кондиціонера нам необхідна. Сучасний ринок кондиціонерів представляє товари різної потужності — 2,0 кВт; 3,5 кВт; 5,0 кВт; 7,0 кВт і т. д.

Британська теплова одиниця

Але крім моделей з такими маркуваннями, вам можуть попастися вироби з відмітками БТЕ/год, Тут мається на увазі таке формулювання як британська теплова одиниця/год, отримана з розрахунку кількості тепла, необхідного для нагрівання 1 фунт води на 1 градус за Фаренгейтом. Майте на увазі, що 1 БТЕ/год означає приблизно 0,3 Вт, та розрахунок потужності охолодження кондиціонера повинен проводитися саме з цих міркувань.
Не забудьте розрахувати тепло, що надходить від додаткових теплопритоків.
Кожен присутній у квартирі чоловік і кожна одиниця побутової та оргтехніки, від мікрохвильової печі до копіювального апарату, виділяють певний відсоток тепла. І якщо не врахувати цей відсоток, результати підрахунків можуть виявитися неправильними. В середньому, одна людина виділяє 0,1 кВт тепла, комп’ютери та інша оргтехніка – 0,3 кВт. Дані результати необхідно скласти, і тільки тоді ви отримаєте найбільш точні дані. Ефективність вашої техніки безпосередньо залежить від того, наскільки старанно ви будете підбирати, і наскільки точно розрахуєте всі індивідуальні параметри.
Якщо ви не любите мати справу з формулами, ви можете всього за кілька кліків провести розрахунок ефективності охолодження на одному зі спеціалізованих сайтів. До послуг клієнтів надано віртуальний калькулятор, який здатний провести розрахунок в лічені секунди. А завдяки вищенаведеною формулою ви можете легко перевірити вірність підрахунків і оцінити, наскільки цей калькулятор впорався із завданням.

0 коментарі:

Дописати коментар